Perfect World Romania Forum
Quick login and register form!

Join the forum, it's quick and easy

Perfect World Romania Forum
Quick login and register form!
Perfect World Romania Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Noutati : Host nou

4 posters

Go down

Noutati : Host nou Empty Noutati : Host nou

Post by Admin Sat May 16, 2009 4:43 am

Stimati jucatori ,

Am gasit un nou Host , si speram ca pe acesta server-ul sa mearga bine . Singura problema este ca , trebuie sa asteptam cateva zile , sau chiar saptamani Laughing ( momentan dureaza 2 zile ) Laughing sa se trimita baza de date de la Johnny ( fostul Host ) la viitorul Host .

P.S. : Baza de date are 20 gb Very Happy , deci "Please Wait" , daca aveti intrebari puteti posta aici Wink


Last edited by Admin on Sat May 16, 2009 5:16 pm; edited 1 time in total
Admin
Admin
Game Master
Game Master

Male Posts : 56
Join date : 2009-04-17
Age : 31
Location : Mangalia
Job/hobbies : Lenes

http://best-gamers.ucoz.com

Back to top Go down

Noutati : Host nou Empty Re: Noutati : Host nou

Post by Mariusfcs Sat May 16, 2009 4:41 pm

E de treaba noul host ? Adica nah, daca va fi host imi imaginez ca va avea si el un cont de GM. Si daca va avea sper ca nu se va folosii de el ca sa castige respect Smile. Mai e un lucru care as vrea sa stiu Smile, Din ce tara este si de la ce ISP are internet-ul Smile

Mariusfcs

Posts : 16
Join date : 2009-05-06

Back to top Go down

Noutati : Host nou Empty Re: Noutati : Host nou

Post by Admin Sat May 16, 2009 5:14 pm

Da e de treaba , nu stiu daca va fi GM , dar la fel ca tine imi imaginez ca va fi .
Chestia asta cu contul de GM nu-mi place nici mie deloc , sunt sigur ca sunt GM-i care au si cont de player si se ajuta de contul cu GM sa-si faca si contul de player , ce poti sa le ceri la astfel de oameni ? Din cauza asta imi pare foarte rau ca fac parte din aceasta echipa si chiar ma gandesc sa ma retrag , sa numai fiu GM , pentru ca sunt multe reguli care nu se respecta si asta nu-mi place
E din Romania si are internet-ul de la RDS
Admin
Admin
Game Master
Game Master

Male Posts : 56
Join date : 2009-04-17
Age : 31
Location : Mangalia
Job/hobbies : Lenes

http://best-gamers.ucoz.com

Back to top Go down

Noutati : Host nou Empty Re: Noutati : Host nou

Post by Mariusfcs Sat May 16, 2009 5:18 pm

Sa speram ca va fi cum ma astept... Sa nu se foloseasca de GM ca dupa aia se strica tot jocul Neutral...Oricum am fost si eu GM pe alt joc si sa spun prima saptamana a fost frumoasa, dar dupa aia cand totul a devenit prea usor m-am plictisit Neutral Tot mai bine cu cont normal Smile...

Mariusfcs

Posts : 16
Join date : 2009-05-06

Back to top Go down

Noutati : Host nou Empty Re: Noutati : Host nou

Post by Admin Sat May 16, 2009 5:20 pm

Stiu , de asta nici mie nu-mi place sa fiu GM .
Admin
Admin
Game Master
Game Master

Male Posts : 56
Join date : 2009-04-17
Age : 31
Location : Mangalia
Job/hobbies : Lenes

http://best-gamers.ucoz.com

Back to top Go down

Noutati : Host nou Empty Re: Noutati : Host nou

Post by Hell Sat May 16, 2009 6:45 pm

netul de la rds este foarte bun Smile si eu am net de la rds Wink si abia daca netul cade odata la 1-2 luni dar este naspa ca in unele momente cand ai nevoie de ip stabil ai ip rotabil Very Happy

Hell

Posts : 4
Join date : 2009-05-12

Back to top Go down

Noutati : Host nou Empty Re: Noutati : Host nou

Post by Mariusfcs Sat May 16, 2009 6:48 pm

Eu am net de la UPC...Nu pot sa spun ca nu e bun dar am cel mai mare pachet la internet si ajung la aproximativ 15 MB download Smile. In 6 luni mi-a cazut o data 2 min si altadata 3 ore xD In rest mi-a mai cazut odata cand am platit cu 2 ore inainte sa mi-l opreasca Smile [Noroc cu telefoanele astea ] Deci am stat in jur de 4-5 ore fara internet pana acum Smile

Mariusfcs

Posts : 16
Join date : 2009-05-06

Back to top Go down

Noutati : Host nou Empty Re: Noutati : Host nou

Post by Hell Sat May 16, 2009 7:55 pm

da ai 15 mb download dar depinde si de ce banda ai Very Happy....eu am aceeas banda de vreo 4 ani Smile) si de la rds downloadez cu vreo 10mb Smile) si mie odata la 1-2 luni imi cade doar daca se intampla ceva cu cablurile in rest nu cade mai deloc Very Happy

Hell

Posts : 4
Join date : 2009-05-12

Back to top Go down

Noutati : Host nou Empty Re: Noutati : Host nou

Post by RuleR Sun May 17, 2009 9:03 am

In principiu sper sa fie bine...
Pana acuma am intampinat 2 probleme:
1.Am Ip Dinamic si daca mi se reseteaza netul mi se schimba IP-ul(rds fibra-ip dinamic) si trebuie sa il schimbati si voi toti.
2.Pagina de inregistrare a conturilor nu merge, se pare ca eu sunt singurul care poate crea accounturi momentan,deci daca vreti user nou, lasati-mi un PM pe forum cu user si pass si o sa vi le creez eu manual pana cand rezolvam problema.

Acesta nu este un server dedicat, este PC-ul meu personal, hostez serverul din placere, pentru ca vreau sa ajut, iar TheHunter nu il mai putea tinea deloc din cauza internetului... asa ca m-am oferit sa il tin eu pana se gaseste un server dedicat.

Bafta la joc :>
RuleR
RuleR

Posts : 11
Join date : 2009-05-04

Back to top Go down

Noutati : Host nou Empty Re: Noutati : Host nou

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Back to top


 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum